تحصیل در اتریش,اعزام دانشجو به اتریش, موسسه دانش پذیر, تحصیل رایگان اتریش,شرایط تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش,شرایط تحصیل در اتریش,اعزام دانشجو به اتریش

پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی در اسلواکی


 

یکی از راحت ترین راه های ورود به کشورهای اروپایی روش اخذ ویزای تحصیلی و گذراندن دوره های دانشگاهی در اسلواکی می باشد.

کشور اسلواکی، کشوری اروپایی و عضو شینگن که پایتخت آن شهر براتیسلاوا با 413000 نفر جمعیت میباشد.واحد پول کشور اسلواکی یورو است.

همه ساله افراد زیادی خواهان ادامه تحصیل پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی اسلواکی می باشند زیرا دانشگاه های پزشکی اسلواکی از رتبه و اعتبار جهانی برخوردارند و مدارک دانشگاهی این کشور در سرتاسر دنیا قابل تایید است. دانشگاه های پزشکی اسلواکی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی شرایط پذیرش راحت تری دارند و دانشجویان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را دارند.

مهاجرت به اسلواکی از طریق تحصیل یکی از روش های موجود مهاجرت این کشور است.اسلواکی به دلیل واقع شدن در حوزه ی شینگن و همسایگی کشور هایی مثل اتریش گزینه ی بسیار مناسبی برای مهاجرت از طریق تحصیل است.

 

تحصیل پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی در اسلواکی

 در حال حاضر کشور اسلوکی بهترین کشور جهت ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی و دندانپزشکی در اروپا میباشد از این نظر که شرایط پذیرش در دانشگاههای اسلواکی بسیار راحتر از سایر دانشگاههای اروپا بوده و برخلاف اتریش ، آلمان ،  فرانسه و سایر کشورهای اروپایی تدریس در دانشگاههای این کشور به زبان انگلیسی میباشد و مدارک تحصیلی آن در تمامی کشورهای دنیا قابل ارزشیابی میباشد.

دانشگاه های پزشکی اسلواکی دارای اعتبار خوبی هستند که دوره های تخصصییادگیری زبان انگلیسی در آنها برگزار شده و دانشجو بعد از اتمام این دوره ها به راحتی می تواند با هزینهی کم به تحصیل خود در دانشگاه های پزشکی اسلواکییا سایر کشورهای اروپایی ادامه دهد. از دیگر مزایای تحصیلپزشکی،دندانپزشکی و داروسازیاسلواکی میتوان به اساتید برتر ، پذیرش بدون مدرک زبان و پذیرش با مدرک دیپلم نیز اشاره کرد. منظور این است که تحصیل در اسلواکی بدون مدرک زبان امکان پذیر است و شخص می تواند دوره های زبان را در اسلواکی بگذارنند.

زبان تحصیل در دانشگاه های اسلواکی در مقطع کارشناسی اغلب به زبان اسلواکی است و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا زبان تدریس علاوه بر اسلواکی به زبان انگلیسی نیز می باشدکه در این مقطع دانشجویان باید مدرک ایلتس 5.5 را داشته باشند البته معمولا تسلط کافی به زبان انگلیسی کفایت میکند. علاقه مندان به ادامه تحصیل در اسلواکی در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم داشته باشند و سن آنها بین 18 تا 24 سال باشد و در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو نباید بیش از 30 سال داشته باشد اما در مقطع دکترا شرایط سنی خاصی وجود ندارد.

شروع کلاس ها در دانشگاه های اسلواکی در دو ترم پاییز و بهار است که شروع ترم پاییز از سپتامبر تا ژانویه و ترم بهار از فوریه تا ژوئن می باشد که هر ترم تقریبا 5 ماه به طول می انجامد.

 

شرایط رشته پزشکی در اسلواکی

طول دور پزشکی در کشور اسلواکی شش سال میباشد هزینه تحصیل برای رشته پزشکی در اسلواکی بین 8000 تا 9000 یورو در سال براساس نوع دانشگاه می باشد.

 

شرایط رشته دندانپزشکی در اسلواکی

طول دوره دندانپزشکی در اسلواکی شش سال میباشد هزینه دوره دندانپزشکی در اسلواکی بین 9000 تا 10000 یورو در سال میباشد.

شرایط رشته داروسازی در اسلواکی

دوره داروسازی در اسلواکی برای کارشناسی ارشد 5 ساله میباشد که متقاضیان میتوانند با یک ترم بیشتر خواندن یعنی پنج سال و نیم مدرک دکتری داروسازی رو دریافت کنند.

هزینه تحصیل در رشته داروسازی سالیانه 7500 یورو میباشد فارغ التحصیلان این رشته در اتحادیه اروپا ،آمریکا و کانادا میتوانند اجازه کار بگیرند.

 

شرایط ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی

♦داشتن دیپلم دوازده ساله ایران

♦ قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

این آزمون تستی و به زبان انگلیسی و از دروس شیمی و زیست شناسی که هر کدام 100 سوال میباشد .

دانشجویان همچنین میتوانند با شرکت در کالج بین المللی واقع در براتیسلاوا و اتمام دوره در دانشگاه های مورد نظر به تحصیلات خود ادامه بدهند. در کالج بیشتر سعی در تقویت زبان و دروس پایه دانشجویان شده است. شهریه کالج برای دانشجویان ایرانی در دوره های یکساله حدود 5600 یورو و در دوره های فشرده حدود 4400 یورو می باشد.

♦ متقاضیان تحصیل در رشته های علوم پزشکی شامل پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی توجه داشته باشند تحصیل در این کشور به زبان اسلواکی رایگان می باشد و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را دارند تمام هزینه ها به عهده خود متقاضی می باشد.

 

 

دفتر ایران

تهران ، میدان توحید ، ابتدای خیابان دکتر میرخانی

جنب بوستان گلبار ، پلاک 230  طبقه اول

88288200 - 021

دفتر ایتالیا

2- 52, Via Casoretto, 20131

Milan, Italy

6086842 392 + 39

دفتر هلند

1- 97, Meester Ulrichweg,6214 PW

 Maastricht, Netherlands

0621336646 + 31

دفتر اتریش

Floridsdorf, Brunner Strasse, 209/7/13

1210 Vienna , Austria

43-6607290158+

دفترکانادا

160 Erskine 

Toronto , Canada

17786553712+

دفترآلمان

Marsbruchstraße 133

44287 Dortmund

49-23194157070+

ارتباط با ما

بنیاد گسترش دانش پذیر